लामो समयदेखि रो’किएको लाइसेन्स परीक्षा सञ्चालन हुने, एक सिफ्टमा ५० जना सहभागी हुन पाउने

काठमाडौं । को’रोना भाइरसका कारण लामो समयदेखि रोकिएको सवारी चालक अनुमतिपत्र (लाइसेन्स) परीक्षा सञ्चालन हुने भएको छ । तोकिएका मापदण्ड पूरा गरेर अबको एक सातापछि परीक्षा सञ्चालन हुने यातायात व्यवस्था विभागले जनाएको छ ।

विभागका सूचना अधिकारी लोकनाथ भुसालका अनुसार म’हामारीको जो’खिम कायमै रहेकाले निश्चित मा’पदण्ड पा’लना गरी परीक्षा सञ्चालन गरिने छ । विभागले लाइसेन्स परीक्षा सञ्चालन तथा व्य’वस्थापनसम्बन्धी मा’पदण्ड २०७८ तय गरिसकेको छ ।

परीक्षार्थीहरूलाई ट्रायल हुने समय तोकी २४ घन्टाअगाडि जानकारी गराइने विभागले जनाएको छ । तोकिएको समयमा उपस्थित नभए सो दिनका अन्य सिफ्टमा समेत सामेल हुन नपाउने विभागको भनाइ छ । परीक्षा सञ्चान गर्दा एक सिफ्टमा बढीमा ५० जना परीक्षार्थी मात्रै सामेल गराइने मापदण्डमा उल्लेख छ।

मापदण्डअनुसार परीक्षार्थीहरुले केन्द्रमा प्रवेश गर्नुअघि मास्क, स्यानिटाइजर र पिउने पानीको व्यवस्था आफैँ गर्नुपर्नेछ । परीक्षा सुरु हुनु १५ मिनेट अगाडि मात्रै केन्द्रमा उपस्थित हुनुपर्ने छ । परीक्षार्थीहरुले केन्द्रमा प्रवेश गर्दा, सौचालय जाँदा अथवा निस्किदा भिडभाड गर्न पाइने छैन । परीक्षार्थीको तापक्रम मापन गरेर प्रवेश गराइने विभागले बताएको छ ।