बेलायती महारानीले उपहार दिएको सुनौलो बग्गी नारायणहिटीमा सार्वजनिक

काठमाडौं ।तत्कालिन समयमा बेलायती महारानीले उपहार दिएको सुनौलो बग्गी सार्वजनिक गरिएको छ । तत्कालीन राजाले राज्याभिषेक र विशेष समारोहमा प्रयोग गर्ने बग्गी सोमबार बिहान नारायणहिटी दरबार संग्रहालयमा सार्वजनिक गरिएको हो ।

संस्कृति पर्यटन तथा नागरिक उड्डयन मन्त्रालयका सचिव यादव प्रसाद कोइरालाले बग्गी सार्वजनिक गरे ।यो बग्गी बेलायतकी महारानी एलिजाबेथले २०३१ सालमा दिएकी थिइन् । सो बग्गी तत्कालीन राजा वीरेन्द्रको राज्याभिषेकमा पहिलोपटक प्रयोग गरिएको थियो ।

कार्यक्रममा दिइएको जानकारीअनुसार यस्तै खालको अर्को बग्गी बकिंघम दरबारमा छ । जुन महारानी एलिजावेथ चढ्ने गर्छिन् ।

थप समाचार –सन् २०२० मा संयुक्त राज्य अमेरिकाको डाइभर्सिटी भिसा (ईडीभी) परेका ६ जनाको शैक्षिक प्रमाणपत्र न’क्कली भएको पाइएको छ । सन् २०२० मा ईडीभीमा नाम निकालेका तर भिसा प्रक्रियाका कक्षा १२ को न’क्कली प्रमाणपत्र पेश गरेको पाइएको हो ।

महानरीय अ’पराध महाशाखाका अनुसार ६ जनाले भिसा प्रयोजनको लागि १०+२ को नक्कली शैक्षिक प्रमाणपत्र ब’नाइ पेश गरेको भन्‍न गोप्य सुचनाको आ’धारमा उनीहरुलाई पक्राउ गरेको जनाइएको छ। अमेरिकी दूतावाससँगको समन्वयमा भदौ १८ गते अपराध

महाशाखाबाट ख’टिएको विशेष टोलीले खो’जतलास गरी काठमाडौं महानगरपालिका-३ महाराजगञ्‍जस्थित अमेरिकी राजदुतवास र काठमाडौंको विभिन्‍न ६ जनालाई पक्राउ गरेको जनाइएको छ ।उक्त शैक्षिक प्रमाणपत्र बनाउने कार्यमा सं’लग्‍न अन्य व्यक्तिहरुको खोज’तलास एवं थप अनुसन्धान भइरहेको समेत जनाइएको छ।

पक्राउ परेका व्यक्तिहरुलाई मुलुकी अ’पराध संहिता २०७४ को परिच्छेद २५ को लिखत सम्बन्धि क’सुर मा आवश्यक कारबाहीका लागि महानगरीय प्रहरी परिसर टेकुमा पठाइएको अ’पराध महाशाखाले जनाएको छ। पक्राउ पर्नेहरुमा पाल्पा स्थायी घर भई हाल

काठमाडौं महानरपालिका १४ कुलेश्‍वरमा बस्दै आएका ३५ वर्षीय सुमितरत्‍न गुभाजु, मोरङ स्थायी घर भइ हाल ललितपुर सातदोबाटो बस्दै आएका ३५ वर्षीय अमरबहादुर कटुवाल, नवलपरासीको गैंडाकोट स्थायी घर भइ हाल कास्कीको मालेपाटन बस्दै आएका ३० वर्षीय नरेश केसी,

नवलपरासीको देवचुली स्थायी घर भइ काठमाडौंको रानीबारी बस्दै आएका ३३ वर्षीय लक्ष्मण पाठक, काभ्रेको बनेका ३३ वर्षीय दिप बिष्ट, काठमाडौंको टेकुमा बस्दै आएका २३ वर्षीया सोहिली शाही रहेका छन्।