‘ब,’लात्कृत हुन’बाट जोगिएर झाडीमा लुकेकी युवतीको एसपी गोविन्दले गरे राति नै उद्दार

सिन्धुली । सोमवारको बिहानपख ४ बजे एसपी गोविन्द थपलियाको मोवाइल बज्यो । फोन प्रहरी प्रधान कार्यालयका एसएसपी टेकप्रसाद राईको थियो ।

एसएसपी राईले ‘सिन्धुलीको मुलकोटमा एक युवती झा’डीमा लुकेर बसेको सूचना आयो । तत्काल उद्दार गर्ने व्यवस्था मिलाउनुपर्यो’ भने । संयोगले एसपी गोविन्दसहित सिन्धुलीका सिडियो सुरेश न्यौपाने खुर्कोटमै बास बसेका थिए ।एसपी थपलिया स्वयम तत्काल मुलकोटतर्फ लागे ।

बिहानको झिसमिसे थियो । उनले ती युवतीलाई बारम्बार फोन गरे । उठाएनन् । त्यसपछि उनले आफू एसपी भएको मेसेज पठाए । अनि फोन गरे । ती युवतीले सानो स्वरमा बोल्दै आफू लुकेको ठाउँको लोकेशन बताइन् ।ती युवती मुलकोटस्थित बास बसेको होटलभन्दा एक किलोमिटर टाढा गएर लुकेर बसेको अवस्थामा प्रहरीले फेला पार्यो ।

प्रहरीले भेट्दा ती युवती अत्यन्त ड’राएको अवस्थामा थिइन् ।प्रहरीले फेला पारेपछि उनको यो अवस्था आउनुका कारणबारे प्रहरीले बुझ्ने काम गरे । तत्काल प्रहरीलाई आफूलाई ब,’लात्कार गर्न खोजेपछि जो’गिएर भागेर लुकेको जानकारी दिइन् । प्रहरीले ती युवतीलाई गाडीमा राखेर उनी बास बसेको होटल पुगिन् ।

त्यसबेलासम्म सो होटलमा ती युवतीसँगै बास बसेका गाडी चालक गाडी लिएर भागिसकेका थिए ।उनीहरु खोटाङबाट आएर सिन्धुलीको मुलकोटस्थित होटलमा बास बसेका थिए । १८ वर्षीया ती युवती र चालक एउटै कोठामा बसेका थिए । ब,’लात्कारको प्रयास गरेपछि युवती ती युवालाई झु’क्याएर भाग्न सफल भएको प्रहरीलाई बताएका छन् ।

ती युवती खोटाङ नागरिकता बनाउन गएका थिए । नागरिकता बनाइसकेपछि उनका हजुरबुवा गाउँको घरतिर लागे भने ती युवती भने काठमाडौं जानका लागि भनेर बसपार्क पुगिन् ।सबै गाडी छुटिसकेको भन्दै काउन्टरबाट एउटा सुमोमा जान टिकट दिए । उनी सोही गाडीमा चढिन् ।

गाडी मुलकोट पुगेपछि ‘राति भयो, अब पुलिसले काठमाडौंतिर जान दिँदैन, यही बसौं’ भने । उनीहरु मुलकोटमै बास बसे । बास बसेको होटलमा ती युवतीमाथि ती चालकले ब,’लात्कारको प्रयास गरेको ती युवतीको भनाइ उद्दृत गर्दै प्रहरीले बताएको छ ।

त्यसपछि झु’क्याएर ती युवती एक किलोमिटर टाढा झाडीमा पुगेर लु’केर बसेकी थिइन् ।ती युवतीले गाडी नम्बर पनि बताउन सकिनन् । प्रहरीले गाडी पत्ता लगायो । गाडी नियन्त्रणमा पनि लिइसकेको छ । तर, गाडी साउले तत्काल ड्राइभर परिवर्तन गरेको देखिएको छ ।

चालक को थिए भन्ने पनि प्रहरीले पत्ता लगाइसकेको छ ।एसपी थपलियाले भने, ‘ब,’लात्कृत हुनबाट जो’गिएर भागेर लुकेर बसेकी युवतीलाई झा’डीबाट राति नै उद्दार गरियो, गाडी नियन्त्रणमा आइसकेको छ । अब ती चालकको खोजी गरिरहेका छौं ।’

सो घटनाबारे संगीतकार शान्तिराम राईले फेसबुकमा लामो स्टाटस नै लेखेका छन् र प्रहरीलाई धन्यवाद दिएका छन् –घटना २५ गते सोमवार २०७८ (भरखर)छोरा स्वीकार अत्तालिंदै ढोका ढक्ढकाउँछ । किन के भयो रु गहिरो निन्द्राबाटै कराउँछु । यहाँ हाम्रो करातेको एउटा बहिनिलाई तुरुन्तै रे’स्क्यु हान्नु पर्यो ।

उ एउटा अ’ज्ञातठाउँबाट फोन गरिरहेको छ । अ’त्तालिरहेको छ । उसलाई त्यो ठाउँको नाम पनि थाहाछैन ।फोन नं माग्छु र कल गर्छु । घुर्मी भन्ने ठाउँमा होटलमा बासबस्ने क्रममा रे,’प हुनबाट जोगीएर राती भागेको रहेछ, दुईघण्टा भागेपछि बल्ल एउटा ठुलो झाडीमा लुक्न पुगेछ ।

उसलाई त्यो डाईभरले फलो गरिरहेको छ । डाईभरले फोन गरेको गरेकै छ । होटलको मान्छे र त्यहाँको सबै उसको पक्षमा छ । पहिलो पटकको यात्रा हो मेरो, मलाई यो एरिया केही थाहा छैन । कुरा सबै सुनिसकेपछि म आफैं आत्तिएँ । बिहानको तीन बजिरहेको छ ।

अब जतीसक्दो चाँडो उ’द्वार कसरी र कहाँबाट होला, मेरै दिमागले राम्रो काम गरिरहेको छैन ।फेरि यस्तो खालको घटना मैले पत्रिकाहरुतिर पढेको र युट्युवहरुमा हेरेको मात्रै हो । आज आफैंले भोग्नु परिरहेको छ । अब जतिसक्दो चाँडो एक्सनमा जानु नै पर्छ नत्र त्यो बहिनिको ज्यान कुनैपनिबेला जानसक्छ ।

अत्यन्तै जो’खिममा रहेको त्यो बहिनिको ज्यान बचाउन सक्छु कि सक्दिन मेरो अगाडी ठुलो चु’नौती उभिएको छ किनकि एकै छिनमा त्यहाँ जे पनि घटना घट्न सक्छ ।बिहानको तीनबजे त मानिसहरु म’स्तसंग सुतीनैरहेका हुन्छन् कसले पो फोन पनि उठाउला र तैपनि चिने जानेको मनले जितेको हिसाबले पहिला माननीय बिशाल भटराईलाई फोन गर्छु ।

स्विचअफ छ । त्यसपछि यातायात व्यवशायि समेत रहेका नेता देवान राईलाई फोन गर्छु उहाँको पनि स्विचअफ छ । उता फोन गरेर त्यो बहिनिलाई ढा’डस पनि दिंदैछु ( तिमी न’डराऊ अब म सबै ठीक पार्छु र तिमीलाई लिन मै आउँछु । तिमी सुरक्षित संग त्यही झाडीमा लुकेर बस ।

झट्टै दिमागमा एसएसपी टेकप्रसाद राईको याद आउँछ र ड’राई ड’राई कल गर्छु । उनले दुईरिंगमै फोन उठाउँछ । घटनाको बिवरण सुनाउँछु । उनले तुरुन्तै ए’क्सनमा उ’त्रिने बताउँछन् । नभन्दै केही क्षणमै मलाई क’लब्याक गरेर घटना सम्बन्धित सिन्धुलीका एसपी गोबिन्द थपलियाको हातमा पुर्याईसकेको र त्यो नानीको सकुसल उद्वार भैसकेको जानकारी गराउँछन् ।

म असाध्यै खुशी हुन्छु ।यति भईसक्दा बिहानको पौनेपाँच बजिसकेको हुन्छ । कन्फम गर्न त्यो बहिनिलाई फोन गर्छु तर उठाउँदैन । फेरि मनमा चिसो हुन्छ । एसपी गोबिन्द थपलियालाई फोन गर्छु – म कलाकार शान्तिराम राई बोल्दैछु । मेरो मान्छेको अवस्था के छ रु घटनालाई हामीले हाम्रो नियन्त्रणमा लिईसक्यौं अब हजुर ढुक्क हुनुहोस् ।

अब उज्यालो हुनै लागीसक्यो तैपनि बेडमा प’ल्टीएर सोचिरहेको छु । हे ईश्वर यी मानव प्रा’णीहरुलाई एकैचोटी सबैलाई यो धर्तीबाट मु’क्तीदेऊ । अझै पापी र अ’पराधी कती बनाउँछौ ??यतीकैमा त्यो बहिनिको म्यासेज आउँछ । भित्ते घडी यसो मुन्टो उठाएर हेर्छु बिहानको पौने छ बजेछ । Thank you sir, now im safe ….