खराब मौसमका कारण विमान दु’र्घटना, २० भन्दा बढी यात्रीहरु सुरक्षित भाग्न सफल

काठमाडौ- खराब मौसमका कारण टेक्ससको ह्युस्टन बाहिर विमान दु’र्घटना भएको छ । यो दु’र्घटनामा एक चमत्कार भएको छ ।दु’र्घटनापछि २० भन्दा बढी यात्रीहरु सुरक्षित रुपमा भाग्न सफल भएका छन् ।

विमान जलेर पूर्ण रुपमा नष्ट भएको छ तर सबै यात्रु विमान दु’र्घटनाबाट बच्न सफल भएका छन भनि सिएनएनले समाचार लेखेको छ ।२० भन्दा बढी मानिस बोकेको बोस्टन जाँदै गरेको विमान मंगलबार बिहान ह्युस्टन एक्जीक्युटिभ विमानस्थलमा उड्ने क्रममा बारमा ठोक्किएर आगलागी हुँदा कुनै ठूलो चोटपटक लागेको छैन ,अधिकारीहरुले भने।

सबै यात्रु र चालक दलका सदस्यहरु सुरक्षित रुपमा बाहिर निस्कन सफल भएका छन् । दुई जनालाई सामान्य चोटपटक लागेको छ । म्याक डोनेल डगलस एमडी –८७ को बिमान दुर्घटनामा परेको थियो ।“यो एक राम्रो दिन हो। यो वास्तवमा धेरै मानिसहरुको लागि उत्सवको एक दिन हो,” टेक्सस सार्वजनिक सुरक्षा विभागका प्रवक्ता स्टेफेन स्टीफन वुडर्डले घटनास्थलमा पत्रकारहरुलाई भने।

एक व्यक्ति ढाड दुखेको बताएको वालर काउन्टीका न्यायाधिश ट्रे डुहोनले सामाजिक संजाल मार्फत खबर गरेका छन् । न्यायाधीशले भने, “हामीसँग यस समयमा भएको जानकारीले संकेत गर्दछ कि विमान धावनमार्गको अन्त्यमा उचाईमा पुग्न सकेन र मोर्टन नामक सडक पारी पुग्यो र पछि आ’गो लाग्यो ।

अर्को व्यक्तिलाई श्वासप्रश्वासको स’मस्या थियो, वुडर्डले भने। दुबैलाई अस्पताल पुर्‍याइयो तर पछि विमानस्थल फर्काइयो। संघीय उड्डयन प्रशासन (एफएए) ले एक बक्तब्यमा भन्यो, “एमडी–८७ ” एउटा बारलाई तो’डेर मैदानमा पुग्यो र बिहान १० बजे आगो लाग्यो ।

वुडर्डले भने, विमान दु’र्घटना हुनुभन्दा पहिले ५०० फिट यात्रा गरेको थियो। उक्त बिमानमा १८ जना यात्री, २ जना बिमान चालक र एक सहायक रहेका थिए । उक्त बिमानमा सबै भन्दा कान्छा १० बर्षका रहेका थिए ।