भुटेको मकैले नि’को हुन्छ पि’साब पो’ल्ने स’मस्या (७ फाइदासहित)

एजेन्सी , प्रायः मानिसहरूलाई भुटेको मकै मन पर्छ। खाजाका रूपमा खाइने भुटेको मकैले मानव स्वास्थ्यमा विशेष फाइदा पुर्याहउने गर्छ । यसमा फाइबरको मात्रा अधिक हुन्छ। जसका कारण पाचन प्रणालीमा सुधार गर्छ। भुटेको मकै खाने मानिसलाई ए’सिडिटी र क’ब्जियतको कहिल्यै समस्या हुँदैन। भुटेको मकैमा आइरन, कपर, र फ’स्फोरस र म्या’ग्नेसियमको मात्रा पर्याप्त हुने भएकोले शरीरमा ह’ड्डीलाई म’जबुत बनाउँछ ।यसमा आ’इरन, भिटामिन बी १२, फो’लिक ए’सिडको मात्र पर्याप्त हुन्छ।

यसले शरीरमा र’गत अ’भावको स’मस्याबाट जो’गाई कमजोरी हुनबाट ब’चाउँछ। भुटेको मकैमा भिटामिन सी, के’रोटिनाईड, बा’योफ्लेविनाईड हुन्छ जसले र’क्त प्र’वाहलाई तीव्र बनाई र’क्तचाप नियन्त्रण गर्छ। यसले को’लेस्ट्रोलको मात्रा नियन्त्रण गर्न सहयोग गर्छ। मु’टु रो’गको ख’तराबाट ब’चाउँछ। भुटेको मकैलाई तातो पानीमा केही बेर उ’माल्नुहोस्। यस पानीलाई छानेर मिश्रि मिसाएर खाँदा पिसाब पोलेको वा कि’ड्नी क’मजोरीको स’मस्या स’माधान हुन्छ। भुटेको वा पो’लेको मकैमा का’र्बोहाइड्रेटको मात्र पर्याप्त हुने भएकोले यसले शरीरलाई पर्याप्त ऊ’र्जा दिन्छ।

भुटेको मकै खाँदा दाँतको व्या’याम गराउँछ। मकै खादा दाँत सफा गर्ने र ब’लियो बनाउँछ। भुटेको मकैमा फा’ईबरको मात्रा अत्यधिक हुने भएकाले पाचन प्रणालीमा सुधार गर्छ। भुटेको मकै खाने मानिसलाई ए’सिडिटी र क’ब्जियतको समस्या हुँदैन्। भुटेको मकैमा आ’इरन, क’पर, र फ’स्फोरस र म्या’ग्नेसियमको मात्रा प्रर्याप्त हुने भएकोले शरिरका ह’ड्डीलाई ब’लियो बनाउछ। भुटेको मकैमा आई’रन, भिटामिन बी १२, फो’लिक ए’सिडको मात्र प्रर्याप्त हुन्छ। जसले शरिरमा र’गत अ’भावको स’मस्याबाट हुन दिंदैन र क’मजोरी हु’नुबाट बचाउँछ।

भुटेको मकैमा भिटामिन सी, के’रोटिनाईड, बा’योफ्लेविनाईड हुन्छ जसले र’क्त प्र’बाहलाई ती’ब्र बनाई र’क्तचाप नियन्त्रण गर्छ। भुटेको मकैले को’लेस्ट्रोलको मात्रा नियन्त्रण गर्छ जसले मु’टु रो’गको ख’तराबाट बचाउँछ। भुटेको मकैलाई तातो पानीमा केही बेर उमाल्नुहोस। यस पानीलाई छानेर मिश्रि मिसाएर खाँदा पिसाब पोलेको वा किड्नीको स’मस्या समाधान हुन्छ। भुटेको वा पोलेको मकैमा का’र्बोहाइड्रेडको मात्र पर्याप्त हुन्छ। जसले शरिरलाई पर्याप्त उ’र्जा दिन्छ।