अमेरिकाको अवस्था झन ख’राब बन्दै

एजेन्सी। अमेरिकामा कोरोना संक्रमणको घ’टना लगातार तीव्र गतिमा वृद्धि भइरहेको छ। यसलाई ध्यानमा राख्दै अमेरिकाका शीर्ष म’हामारी रोग विशेषज्ञ डा. एन्थोनी फौचीले भने, ‘अवस्था बि’ग्रँदै गइरहेको छ।’अमेरिकाका धेरै राज्यहरूले लकडाउन खोल्ने विचारलाई त्या’ग्न थालिसकेका छन् । यस सूचीमा ताजा नाम फ्लो’रिडाको ग्रे’टर मि’यामी क्षेत्रको जो’डिएको छ। सोमबार, जि’म ब’न्द गर्ने निर्णयसंगै त्यहाँका रेस्टुरेन्टमा भित्री भोजनको व्यवस्था पनि ब’न्द हुने भएको छ ।क्या’लिफोर्निया, टे’क्सास र फ्लो’रिडा संयुक्त राज्यका दुई दर्जन प्रा’न्तहरूमा पछिल्लो केही दिनदेखि कोरोना संक्रमणको घ’टना द्रुत गतिमा बढिरहेका छ।

क्या’लिफोर्नियाका अस्पतालहरूले विगत दुई सातामा कोरोना संक्रमणको संख्यामा ५० प्रतिशतले वृद्धि भएको पाइएको छ ।त्यस्तै गरी बाँकी राज्यहरूमा पनि संक्रमण बढ्दैछ। अधिकारीहरूका अनुसार धेरै क्षेत्रका अस्पतालहरूको बे’डहरु पू’र्ण रूपमा भरिएको छ ।अमेरिकाका शीर्ष म’हामारी रोग विशेषज्ञ डा। ए’न्थोनी फौ’चीले भने, देशभरि ग’म्भीर अवस्था उत्पन्न भएको छ र यसका लागि तत्काल ध्यान दिनु आवश्यक छ। अमेरिकाका विश्वविद्यालय र कलेजहरूले पनि क्याम्पस खोल्ने यो’जना स्थ’गित गरेका छन्। हार्वर्ड यु’निभर्सिटीले भने कि आगामी से’मेस्टरको लागि कक्षा अनलाइन हुनेछ र अन्य संस्थानहरूले पनि यसलाई अ’नुसरण गर्ने छन्।