ब’न्द विद्यालय खोल्न स्थानीय तहको द’बाब

काठमाडाैं, ३१ असार । देशभरका स्थानीय तहले लकडाउनमा बन्द विद्यालय खोल्न द’बाब दिएका छन् । राजधानी बाहिर कोरोना संक्रमणको संख्या घ’ट्दो क्रममा रहेपछि स्थानीय तहले विद्यालय खोल्न द’बाब दिएको हो ।सातै प्रदेशको सामाजिक विकास मन्त्रालय र शिक्षा तथा मानव स्रोत विकास केन्द्रको अधिकारीहरुको बैठकमा सबै प्रदेशको सामाजिक मन्त्रालयले स्थानीय तहमार्फत विद्यालय खोल्न माग गरेको हो । त्यसलगत्तै मन्त्रालयले विद्यालयल खोल्ने विषयमा गृहकार्य शुरु गरेको छ ।यो खबर आजको नेपाल समाचारपत्रमा छापिएको छ ।

केन्द्रका उपमहानिर्देशक इमनारायण श्रेष्ठले सबै प्रदेश सरकारले स्थानीय तहमार्फत विद्यालय खोल्न माग गरेको बताउनुभयो । उहाँले भन्नुभयो– ‘बैठकमा सबै प्रदेशका सामाजिक विकास मन्त्रालयका अधिकारीले राजधानीबाहेक अन्य प्रदेशमा कोरोना संक्रमणको अवस्था कम हुँदै गएकाले विद्यालय खोल्न माग गरेको हो ।’सरकारले देशभर कोरोना संक्रमण फैलिएलगत्तै विद्यालय शिक्षाको व्यवस्थापन, सूचना संकलन र विभिन्न योजना तय गर्न केन्द्रका उपमहानिर्देशक श्रेष्ठको नेतृत्वमा क्ल’स्टर ग’ठन गरेको थियो । क्ल’स्टर बैठकमा विद्यालय खुला गर्ने विषयमा केन्द्रित भएको थियो । तस्बिर : फाइल