चीनको राजधानी बेइजिङमा १३ दिनदेखि कोरोना संक्रमण शून्य, प्र’तिबन्ध भने धेरै ठाउँमा कायमै

एजेन्सी, ४ साउन । चीनको राजधानी बेइजिङमा विगत १३ दिनदेखि कोरोना भाइरस संक्रमणको कुनै घ’टना नदेखिएको जनाइएको छ । बेइजिङका एक अधिकारीले आइतवार भनेका छन, अब कोरोना भाइरस रो’कथामका लागि बेइजिङमा आ’पतकालीन रो’क लगाइनेछ ।यद्यपि धेरै प्र’तिबन्धहरू अझै लागु हुनेछन् । ग्लोबल टाइम्सको रिपोर्टका अनुसार ५० प्रतिशत आ’गन्तुकहरू मात्र सं’ग्रहालय, जिम र पुस्तकालयको भ्रमण गर्न स’क्षम हुनेछन्। प्र’दर्शनी, खेल प्रतियोगिता र अन्य गतिविधिहरु पनि बिस्तारै सुरू गरिनेछ ।

सबै विदेशी पर्यटकहरूलाई परीक्षणको साथसाथै मे’डिकल सुपरिवेक्षणमा राख्नुपर्ने र क्वारेन्टाइन गर्नुपर्ने प्रा’वधान लागू गरिने छ ।आइतबार सिनजियांग प्रान्तमा कोरोना संक्रमणको १३ नयाँ घ’टनाहरू रिपोर्ट गरिएको छ । शनिबार प्रान्तीय राजधानी उ’रुमकीका एक अधिकारीले एक मिडिया ब्री’फिंगमा भनेका थिए, पूरा शहर कोरोनाबाट यु’द्धको मैदानमा ल’डिरहेको छ त्यसैले सबै सा’मूहिक गतिविधिमा प्र’तिबन्ध लगाइनेछ ।सि’नजियांग प्रान्तमा घरमा आउने पा’हुनाहरूको संख्या र ठूलो संख्यामा मानिस भेला हुन नदिन प्र’तिबन्ध लगाइएको छ ।

भवनमा कोरोना भाइरस संक्रमणको कुनै मा’मिला भएमा मास स्क्री’निंग अनिवार्य गरिएको छ। सि’नजियांग प्रान्तका मानिसहरूलाई यो महत्त्वपूर्ण नभएसम्म शहर छो’डेर बाहिर नजान भनिएको छ। यदि शहर बाहिर जान आवश्यक छ भने पहिले परीक्षण गर्नुपर्ने जनाइएकोे छ ।