इटालीको एक गाउँ म’हामारीमा पनि यसरी रमायो

८ श्रावण २०७७, बिहीबार एजेन्सी । विश्वभरी जनसंख्या वृद्धिको ठूलो स’मस्या भइरहेका बेलामा इटालीको एक गाउँमा भने ८ वर्षपछि एउटा खुखियाली आयो । इटालीको एउटा सानो गाउँ देखा प¥यो जहाँ लगभग ८ बर्षपछि बच्चाको जन्म भयो। नवजात शिशुको आगमनमा, गाउँका मानिसहरूले यस क्षणलाई चाडको रूपमा मनाइरहेका छन् ।आइतबार इटाली लो’म्बार्डी प्रान्त (मो’र्टोर्नो) गाउँमा एक बच्चाको जन्म जसको नाम ’डे’निस’ राखिएको छ । बच्चाको जन्मसँगै यस गाउँको जम्मा जनसंख्या २९ पुगेको छ ।

मो’रर्टो मेयर ए’न्टोनिला इ’नर्निज्जीले एक स्थानीय समाचार पत्रलाई उद्धृत गर्दै भनिन यो वास्तवमै सम्पूर्ण स’मुदायको लागि उत्सव हो । डेनिसका आमा बुबा माटो र साराले पनि यस गाउँको प’रम्परा अनुसरण गर्दै घरको ढोकामा निलो रिबन का’टिदिए जहा बालिका ज’न्मिँदा गुलाबी रिबन का’टिन्छ र बालक जन्मिदा निलो रिवन का’टिन्छ । वर्ष २०२० सारा संसारका लागि घा’तक सा’बित भएको छ, तर यस गाउँको लागि खुशी ल्याएको छ । सन वर्ष २०१२ को अन्तिममा रिबन का’ट्ने विधि यहाँ पूरा भएको थियो ।जुन गाउँमा एक बालिकाको जन्म भएको थियो।

उक्त रिपोर्टका अनुसार डे’निसको जन्म ले’क्को, अ’लेजान्ड्रो मे’नजोनीको एउटा अस्पतालमा भएको हो । साराले अस्पतालबाट घर फर्केपछि उनको परिवारमा ठूलो उत्सव आ’योजना गर्ने कुरा बताइन् । यो मेरो रो’चक छ कि मेरो बच्चा मो’र्टोर्नोको यो सानो जनसंख्यामा हुर्कनेछ । मो’र्टार्नो यसको सानो जनसंख्याको कारण इटालीको सबैभन्दा सानो नगरपालिकाको रूपमा व’र्गीकृत गरिएको छ ।