अगष्ट १ देखि व्यवसायिक उडानहरु खोल्दै कुवेत, बिदामा घर आएका नेपाली…

काठमाण्डौ – कुवेतले कोरोनाको कारण बन्द रहेको व्यवसायिक उडानहरु झण्डै ६ महिनापछि खोल्ने भएको छ ।कुवेतले अगष्ट १ अर्थात साउन १७ गतेदेखि बन्द रहेको व्यवसायिक उडानहरु खोल्ने निर्णय गरेको हो । कुवेत प्रवेश गर्ने र बाहिरिने यात्रुसँग अनिवार्य रुपमा कोरोना नेगेटिभ भएको रिपोर्ट हुनु पर्नेछ । कुवेतले तीन चरणमा अन्तर्राष्ट्रिय उडान खोल्ने निर्णय गरेको हो ।पहिलो चरणमा दिनमा १० हजार यात्रु र एक सय उडान नबढ्ने गरी व्यवसायिक उडानहरु हुनेछन् । यो योजना आउँदो ६ महिनासम्म लागू हुनेछ ।

कुवेतमा विस्तारै काम पनि सुरु हुन थालेको र व्यवसायिक उडान पनि खुल्ने भएपछि कोरोनाको कारण समस्यामा परेका नेपाली श्रमिकलाई पनि आवतजावतमा सजिलो हुने कुवेतका लागि नेपाली राजदूत दुर्गाप्रसाद भण्डारीले बताउनुभएको छ ।कुवेतले व्यवसायिक उडान खोलेसँगै बिदामा नेपाल आएर र कोरोनाको कारण फर्कन नपाएकाहरु पनि कुवेत रोजगारीका लागि जान सक्नेछन् । यस्तै कुवेत लकडाउन खुकुलो गर्दै तेस्रो चरणमा प्रवेश गरेको छ । कर्फ्यु खुकुलो भएको छ भने ट्याक्सीहरु पनि चल्न थालेका छन् ।कुवेतमा बिहान १० बजेदेखि बेलुकी ८ बजेसम्म मलहरु खुल्नेछन् ।