तपाईंलाई जे मन लाग्छ त्यहि गर्नुस्

काठमाडौं । गत बुधबार साँझ प्रधानमन्त्रीले एकाएक तीन जना नयाँ मन्त्री थपेपछि अर्का अध्यक्षले नि’कटस्थहरूलाई दिएको प्रतिक्रिया यस्तो थियो- ‘भन्ने एकथरि, गर्ने अर्कोथरि मात्र होइन, मनपरी।’ लामो समयदेखि मन्त्रिमण्डल पु’नर्गठनको र’स्साकस्सीमा प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले हाललाई तीन रि’क्त पद मात्र पूर्ति गर्ने मुडमा आफू रहेको बताउँदै आउनुभएको थियो। तर, अर्का अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ ले भने तीन वटा विकल्प दिएर पुनर्गठन नै गर्नुपर्नेमा जो’ड दिनु भएपनि उनीटसमस नभएको पछिल्लो पुनर्गठनले देखाएको छ।

उपेन्द्र यादवको पार्टीले सम्हाल्दै आएका स्वास्थ्य र शहरी बिकास पनि उसको सत्ता बहिर्गमनसङ्गै एमालेको भागमा गएको अर्थ लगाइएको छ। रिक्त ती मन्त्रालयमा यसअघि पूर्व एमाले कोटाका मन्त्रीहरू रहेको, त्यसमा पूर्व एमाओवादीले ढि’म्किन नपाउने र पार्टी एकता नहुँदैको जस्तो तेरो र मेरोको कि’त्ताकाट झल्किरहने प्रधानमन्त्रीको आशय बु’झेसङ्गै प्रचण्डले केही दिनअघि रि’साएर ‘त्यसोभए तपाईंलाई जे मन लाग्छ त्यहि गर्नुुस्’ भनेपछि तीन जना सदस्य थप्ने बाटो खुलेको प्रधानमन्त्री नि’कट स’मूहले बताएको छ ।आजको जनआस्था साप्ताहिकमा खबर छ।

तर, पार्टीभित्र लामो समयदेखि कायम अविश्वासको वातावरणलाई चिर्न पूर्व एमालेबाटै तीन वटा मन्त्रालयमा मन्त्री नि’युक्त गर्नुअघि प्रधानमन्त्रीले कम्तिमा एमालेकै आफ्ना अग्रज पूर्व अध्यक्ष र महासचिव माधव नेपाल तथा झलनाथ खनालसँग सल्लाह या जानकारी शेयर गरेको भए परिस्थिति थप ज’टिल नबन्ने एकथरिको बुझाइ छ। एमालेकै भागका मन्त्रालयमा मान्छे भरिए पनि एमाले भनेको एक ब्यक्ति त हैन। तर, पूर्व माओवादी र पूर्व एमाले दुबैतर्फ आफ्ना आ’लोचकलाई एकै ठाउँमा राखेर पेल्ने मनस्थिति बनाएपछि मन्त्रिपरिषदको पछिल्लो हे’रफेर र नयाँ नि’युक्तिले पार्टीमा ऊ’र्जाभन्दा स’मस्या थपिदिएको छ।