विदेशी च्यानलहरुको प्रसारण रोकियो

काठमाडौं । सरकारले गएरातिबाट विदेशी टेलिभिजन च्यानलहरु विज्ञापनरहित (क्लिन फिड) प्रसारण गर्नुपर्ने नियम लागू गरेसँगै कतिपय च्यानलहरुको प्रसारण रोकिएको छ ।विज्ञापन ऐन अनुसार यससँगै मध्यरातबाट स्थानीय भाषामा विज्ञापन नबनेसम्म नेपालमा प्रसारण हुने विदेशी च्यानलहरु विज्ञापनरहित हुँदैछन् । यसका लागि सरकारले केबल तथा सेटेलाइट अपरेटरहरुलाई निर्देशनसमेत दिइसकेको छ ।अक्टोबर २४ (कात्तिक ८)बाट अनिवार्य क्लिनफिड लागू गर्न सरकारले निर्देशन दिएको केबल तथा सेटेलाइट अपरेटरहरुले बताएका छन् ।

सरकारले क्लिनफिड कडाईका साथ लागू गर्दै पालना नगर्नेलाई कारबाहीको संकेत दिएपछि केबल तथा सेटेलाइट टेलिभिजन अपरेटरहरुले क्लिनफिड लागू भएबाहेकका अन्य च्यानलहरुको प्रसारण बन्द गर्ने बताएका छन् ।यसैले यो कार्यान्वयनमा आउँदा कात्तिक ७ को मध्यरातपछि थुप्रै चर्चित विदेशी च्यानलहरुको प्रसारण रोकिएको छ ।अब नेपालीले हेर्दै आएका लोकप्रिय च्यानलहरु पनि विज्ञापनरहित भएर नेपाली अपरेटरहरुले प्राप्त नगरेसम्म नेपालमा अब प्रसारण हुने छैन ।