पार्टी फु’टिसक्यो, औपचारिक घो’षणामात्र बाँकी: प्रधानमन्त्री ओली

काठमाडौँ– प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले नेकपा फु’टिसकेको तर त्यसको औपचारिक घो’षणा गर्नमात्र बाँकी रहेको आफूसँग बताएको नेकपाका अर्का अध्यक्ष पुष्पकमल दाहालले अनौपचारिक सचिवालय बैठकमा बताएका छन्। आफूसँग बिहीबार बालुवाटारमा भएको भेटका प्रसंगमा ओलीलाई उद्धृत गर्दै दाहालले बैठकमा भने, ‘पार्टी अ’लगअलग भइसकेको छ। औपचारिक घो’षणा गर्न मात्र बाँकी हो। तपाईँले सकेको तपाईँले गर्नुस्। मैले सकेको म गर्छु।’ प्रधानमन्त्री ओलीले अब नेकपा बल प्रयोगको अवस्थामा पुगेको र बल प्रयोग गरेर जसले जि’त्छ उसैले जि’त्ने बताएको पनि दाहालले जानकारी गराए।

‘तपाईँ बेग्लै गुट भेला गर्नुहुन्छ। म बेग्लै गुट भेला गर्छु,’ दाहालसँग ओलीले भने। जवाफमा दाहालले बैठक बोलाएर छलफल गर्न ओलीसँग आ’ग्रह गरेका थिए। दाहालले भनेका थिए- ‘त्यसो नभन्नुस्, बैठक बोलाउँ। छलफल गरौँ।’ ओलीले भने बैठक नबोलाउन चे’तावनी दिँदै बैठक बोलाएकै समयमा पार्टी फु’टको घो’षणा गर्ने चे’तावनी दाहाललाई दिएका थिए। ओलीकै सुझावअनुसार दाहालले शुक्रबार अनौपचारिक पार्टी बैठक डा’केका हुन्। अनौपचारिक स’चिवालय बैठकमा पाँचै जनाले सचिवालय बैठक बोलाउन संयुक्त रुपमा ओलीसँग लिखित रुपमा अनुरोध गर्ने निर्णय गरेका छन्। देश संचार