आफ्नो खुट्टाको फोटो बे’चेर महिनामा साढे १२ लाख क’माउँने युवती…

अमेरिकाकी २२ वर्षकी युवती डि’जायर गेटो एक समय रि’यलस्टेट व्यवसाय गरेर सामान्य जीवन बिताइरहेकी थिइन् । यससँगै उनले सा’इड बि’जनेसको रुपमा मोडलिङ गर्न थालिन् । यस क्रममा उनले मानिसहरुले उनको खुट्टा निकै मन पराउने थाहा पाइन् ।उनका खुट्टाको तस्वीरको लागि मानिसहरु ठूलो रकम खर्च गर्न तयार रहेको थाहा पाउँदा उनलाई अ’चम्म लाग्यो ।अहिले उनले अनलाइनमा आफ्ना खुट्टाको फोटो बे’चेर ८ हजार पाउण्ड (साढे १२ लाख नेपाली रुपैयाँ) कमाउने खु’लासा गरेकी छिन् । बेलायती अखबार मि’ररमा प्रकाशित रिपोर्टअनुसार डि’जायर इन्स्टाग्राममा निकै लोकप्रिय छिन् ।

इन्स्टाग्राममा उनका १.१ मिलियन फ’लोअर छन् । पछिल्लो समय भने डि’जायर ओ’न्लीफ्यान्समा स’क्रिय छिन् र यही अनलाइन प्ले’टफर्मबाट उनले महिनामा झण्डै साढे १० हजार डलर क’माउँछिन् । यसको लागि उनले धेरै केही गर्नु पर्दैन, आफ्नो खुट्टाको फोटो खि’चेर पठाए पुग्छ ।डि’जायरले मि’ररसँग भनिन् ‘एक दिन एकजनाले मलाई म्यासेज गरेर मेरो खुट्टाको १० फोटोका लागि ३ सय डलर अ’फर गरे । यसका अलावा उनको अरु कुनै मा’ग थिएन । पहिले त मैले केही बुझ्नै सकिन पछि थाहा पाएँ कि मानिसहरुमा खुट्टाका विषयमा पनि अनौठो आ’कर्षण भएको थाहा पाएँ ।’

उनले अगाडि भनिन् ‘केही मासिनसहरुलाई खुट्टाको पे’डिक्योर हे’र्न मन पर्छ, केही मानिसहरुलाई पै’तला हेर्ने सो’ख हुन्छ । केही मानिसहरु मेरो लागि स्ट’किङ किनिदिन्छन् ।केहीले मेरो खुट्टालाई स्’टाइलिस मो’जामा हेर्न रु’चाउँछन् । खा’स कुरा यो हो कि यीमध्ये धेरैजसोलाई न’ग्नताको कुनै प’र्वाह हुँदैन । खासमा उनीहरुलाई खुट्टाप्रति मात्रै ल’गाव हुन्छ ।’ डि’जायरले आफ्ना खुट्टाको एक तस्वीरलाई सामान्यतया २५ डलरमा बे’च्छिन् । उनका खुट्टाको तस्वीरका साथै भि’डियो पनि चर्चामा रहन्छन् । डि’जायरले खुट्टाको म’साज गर्दै गरेको भिडियो बनाउँछिन् ।

यसका अ’लावा हाइ हि’ल लगाएको र खो’लेको पनि भिडियो बनाउँछिन् । यी भिडियोहरु पनि निकै लोकप्रिय छन् ।डि’जायरका अनुसार उनले अहिलेसम्म पनि मानिसहरु उनका खुट्टा किन मन पराउँछन् भन्ने बुझ्न सकेकी छैनन् । डि’जायरका पार्टनर ४२ वर्षका छन् । उनैले डि’जायरका खुट्टाको तस्वीर खि’च्छन् ।उनले पनि डि’जायरको खुट्टा किन मानिसहरुले मन पराउँछन् भन्ने बुझ्न स’किरहेका छैनन् । उनलाई यसमा कुनै गु’नासो पनि छैन किनकि यसरी ठू’लो क’माइ भइरहेको छ ।