विवाहित महिलाले भु’लेर पनि नगर्नुहोस यी काम, पति माथि आइपर्छ सं’कट

भनिन्छ कि घरकी छोरी र बुहारी लक्ष्मीको रूप हो। यो बि’ल्कुल सही छ। घरमा छोरीको उपस्थितिलाई लक्ष्मीको प्रवेश मानिन्छ। यी छोरीहरूले छोरालाई भन्दा बढी खुशी र स’मृद्धि प्रदान गर्दछन्। जहाँ एकातिर घरकी छोरी बिहे पछि गइहाल्छन्, अर्कोतर्फ अर्काकी छोरी बु’हारीको रूपमा हाम्रो घरमा प्रवेश गर्छिन्। यस प्रकारले लक्ष्मीको वास हाम्रो घरमा सँधै रहन्छ। यसैबीच, हामी तपाईंलाई बताउँछौं, यसका साथले वास्तु दोष वा वास्तुशास्त्रमा मानिसहरूले विश्वास गर्छन् र महिलाहरूका बारेमा धेरै कुरा लेखिएका छन् जुन उनीहरूले गर्नु हुँदैन,

त्यसोभए आज हामी तपाईंलाई ती कुरा बताउँछौ जुन विवाहित महिलालेयस्ता लुगा लगाउनुले उनलाई हा’नि पु’र्‍याउन सक्छ र पतिलाई पनि अ’सर पार्दछ। आउनुहोस् ती चीजहरूको बारेमा थाहा पाउनुहोस्। भनिन्छ कि विवाहित महिलाले सेतो साडी कहिले पनि लगाउनु हुँदैन, किनकि महिलालाई सेतो साडी लगाउनु अशुभ मानिन्छ। यससँगै यो सा’डी वि’धवा महिलाको प्रतीक मानिन्छ किनकि जब एक महिलाको लो’ग्ने म’र्दछन्, उनलाई सेतो साडी लगाउनु पर्छ। यस कारणले गर्दा वि’वाहित महिलाले सेतो सा’डी लगाउनु हुँदैन।

आजको समयमा, महिलाले सुनको पाउजु र बि’छियाँ लगाइरहेकी छन्, तर खुट्टामा सुनले बनेको कुनै चीज कहिले पनि लगाउँदैनन् किनभने सुन कु’बेर देवताको प्रतीक मानिन्छ र यदि तपाईले सुनको पाउजु वा ने’टल लगाउनु हुन्छ भने तपाईसँग कुबेर देवता रि’साउनुहुन्छ भन्ने मान्यता छ । भनिन्छ कि चुराहरु विवाहित महिलाहरूको श्रृं’गार हो तर सु’हागिन विवाहित महिलाले कहिल्यै हातमा कालो चु’रा लगाउनु हुँदैन किनकि यसले उनीहरूको वैवाहिक जीवनमा ख’तरा पार्दछ र पतिलाई पनि नो’क्सान हुनसक्छ ।