भोलि भारतबाट १० लाख डो’ज खोप नेपाल आउने , क-कस्लाई लगाइन्छ ?

कोभिड-१९ वि’रुद्धको ‘को’भिशिल्ड’ खोप १० लाख डो’ज आइतबार काठमाडौं आइपुग्ने भएको छ ।स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालयका सहप्रवक्ता डा समिरकुमार अधिकारीले भारतको नयाँ दिल्लीबाट १ः३० को एयर इन्डिया विमानमार्फत खोप १० लाख डो’ज काठमाडौँ आउन थालेको जानकारी दिए ।उनका अनुसार यहि फागुन ५ गते खोप उत्पादन कम्पनी से’रम इ’न्सिच्युट अफ इ’ण्डियासँग २० लाख डो’ज खो’प किन्ने सहमतिअनुसार आइतबार १० लाख डो’ज खो’प आउन थालेको हो ।यसअघि गत माघ ८ गते भारत सरकारले अनुदानमा उपलब्ध गराएको सोही खो’प आएको थियो ।

अहिले उक्त खो’प अग्रपंक्तिमा काम गर्ने कर्मचारीलाई लगाइँदैछ । मन्त्रालयका सहप्रवक्ता डा अधिकारीले खो’प विमानस्थलबाट टेकुस्थित चिस्यान केन्द्रमा भ’ण्डारण गरिने जनाए ।उक्त खो’प यहि फागुन २३ गतेदेखि ५५ वर्ष माथिका ज्येष्ठ नागरिकलाई लगाइने छ । खो’प टेकुस्थित चिस्यान केन्द्रबाट प्रदेश स्वास्थ्य आपूर्ति व्यवस्थापन केन्द्रमार्फत जिल्लास्थित स्वास्थ्य कार्यालयबाट देशभरिका खो’प केन्द्रमा वितरण गरिने उनले बताए ।उनले स’म्झौताअनुसार बाँकी खोप उत्पादक कम्पनीले स्वास्थ्य सेवा विभागले प्रस्ताव गर्ने आ’पूर्ति तालिकाअनुसार चाँडै नै प्राप्त गर्ने जानकारी दिए ।