ज्याक मालाई समेत पछि पार्दै मुकेश अम्बानी एसियाकै सबैभन्दा धनी व्यक्ति, कति पुग्यो सम्पति ?

मुम्बई– भारतीय अर्बपति व्यापारी मुकेश अम्बानी एसियाकै सबैभन्दा धनी व्यक्ति बनेका छन् ।सम्पतिको मूल मुल्य ८० अर्ब अमेरिकी डलर बराबरसहित मुकेश अमबानी एसियाका सबैभन्दा धनी व्यक्ति घोषित भएका हुन् ।ब्लुमबर्ग बिलिनियर्स इन्डेक्सको पछिल्लो सूचीमा अम्बानी सुचिकृत भएका हुन् ।

गत २ वर्ष यता बहुराष्ट्रिय प्राविधिक कम्पनी अलिबाबाका मालिक ज्याक मालाई समेत पछि पार्दै अम्बानी एसियाकै धनी व्यापारीमा सुचीकृत हुँदै आएका छन् ।दोस्रो स्थानमा परेका चिनियाँ अर्बपति व्यापारी झोङ सानसानको ७६ दशमलब ६ अर्ब अमेरिकी डलर बराबरको सम्पति मूल्य छ।

झोङको पानीको बोतल कम्पनीले यो साता २० प्रतिशत मात्र रेकर्ड राखेको थियो । गत साता भन्दा २२ अर्ब डलर कम सम्पति मूल्यमा झरेर उनी ७६ दशमलब ६ अर्ब अमेरिकी डलरमा कायम भएका हुन् ।मुकेश अम्बानीले उर्जा बाहेक प्रविधि र ई वाणिज्य क्षेत्रमा लगानी बढाइरहेका छन् । त्यस्तै, अमेरिकी टेस्ला मोटरका मालिक तथा उद्योगति इलेन मस्क विश्वकै धनाड्य व्यक्तिमा सूचिकृत भएका छन् ।