डीभी छोडेर देशको सेवा गर्न नेपाली सेनामा भ’र्ती भयका बहादुर जोडी…

काठमाडौं : हरेक वर्ष डीभी भरेर अमेरिका पुग्ने सपना देख्नेहरू धेरै छन्। तर यही समाजका एक युवा डीभी परेर पनि अमेरिका नगई देशको सेवा गर्न कसरी नेपाली सेनामा भ’र्ती हुन्छ भन्ने कथा बोकेको लघु–चलचित्र ‘र’गत’ सार्वजनिक भएको छ।

पुरुषोत्तम बस्नेतको लेखन तथा निर्देशनमा बनेको र’गत नेपाली सेनाले आयोजना गरेको लघु–चलचित्र प्र’तियोगिता–२०७६ मा दोस्रो भएको थियो। रवि कार्की, मुना नेपाल, संगीता बस्याल, डीबी घिमिरे, शिवराज बस्नेत, अञ्जु हमाल, राजु श्रेष्ठलगायतका कलाकारको अभिनय रहेको यो चलचित्र संकल भुजेलले खिचेका हुन्।

कृष्ण भण्डारीको सम्पादन तथा रं’ग संयोजन रहेको छ। विक्रम कार्कीले पाश्र्व संगीत भरेका छन्। नेपाली सेनाले गरेको काम र नेपाली सेनाप्रति आ’मनागरिकको सकारात्मक सोच विकास गर्न डीभी परेर पनि अमेरिका नगई सेनामा भ’र्ती हुने कथा आपूmले रोजेको निर्देशक बस्नेतले बताए।

उनले यसअघि लकडाउनका बेलामा कसैसँग न’भेटेरै ‘बुहारी’ र ‘मे वान’ नामका दुई लघु–चलचित्र बनाएका थिए। लघु–चलचित्र ‘र’गत’ पुकार टीभी युट्युब च्यानलबाट सार्वजनिक गरिएको हो। र’गतमा नेपाली सेनाको महŒव र दे’शभक्ति देखाइएको छ।भिडियो