प्रधानमन्त्री ओलीलाई ह’टाएर देखाउन मन्त्री श्रेष्ठको चु’नौती

ललितपुर– शिक्षा, विज्ञान तथा प्रविधिमन्त्री कृष्णगोपाल श्रेष्ठले प्रधानमन्त्री केपी ओलीलाई अविश्वासको प्रस्ताव पास गरेर ह’टाउन चु’नौती दिएका छन् ।ललितपुरमा आयोजित क्षेत्र नम्बर ९ को अगुवा कार्यकर्ता भेलालाई सम्बोधन गर्दै उपत्यका इन्चार्ज समेत रहेका मन्त्री श्रेष्ठले अविश्वासको प्रस्ताव पास गरी प्रधानमन्त्रीलाई ह’टाएर देखाउन चु’नौती दिएका हुन् ।

उनले भने, ‘म चु’नौती दिन चाहान्छु, अविश्वासको प्रस्ताव पास गरी प्रधानमन्त्रीलाई ह’टाएर देखाउनुस् ।’उनले अहिलेको अवस्थामा त्यो सम्भव नहुने जि’किर गरे । यो सबै भन्दा ‘पावरफूल’ सरकार भएकाले यसकालाई कसैले ह’टाउन नसक्ने उनको भनाइ छ ।

उनले भने, ‘यो सरकार नेपालको इतिहासमा अहिलेसम्मको श’क्तिशाली सरकार हो, यो सरकारलाई कसैले ह’टाउन सक्दैन ।’पार्टीको विधान विपपरीत गुटको भेला गरेको कारण एमालेका वरिष्ठ नेता माधव कुमार नेपाल, भीम रावल, सुरेन्द्र पाण्डे र धनश्याम भुषललाई स्पष्टीकरण सोधेको स्पष्ट पार्दै मन्त्री श्रेष्ठले राजनीतिलाई अस्थिर पार्न खोज्नेमाथि का’रबाहीको थालनी गरेको बताए ।

उनले भने, ‘एमाले भएर पार्टी अध्यक्ष माथि नै कारबाही गर्ने चलखेल गर्छ भने उनीहरुमाथि स्पष्टिकरण नसोधे के गर्ने ? अब कारबाही प्रकृया अघि बढ्यो, चित्त बुझ्दो जवाफ नदिए विधानमा व्यवस्था भए अनुसार अघि बढाइनेछ ।’प्रधानमन्त्री ओलीले नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीका महासचिव नेत्रबहादुर चन्द (विप्लव) र तराई आन्दोलनका नेता सिके राउतलाई राजनीतिको मुल धारमा ल्याउन सफल भएको चर्चा समेत गरेका थिए ।

प्रचण्ड प्रधानमन्त्री भएपछि मात्रै मेलम्चीको पानी खुवाउने योजना असफल भएको उल्लेख गर्दै बुहारी एवं तत्कालीन खानेपानी मन्त्री बीना मगरको कारण मेलम्चीको पानी आउन नसकेको टिप्पणी गरे ।ओली सरकारले एक वर्ष अघि नै पानी ल्याउने तयारी गरिसकेको थियो ।

त्यसबेला खानेपानी मन्त्रीकै कारण रो’किएको उनले दा’बी बताए ।उनले भने, ‘अब ढुक्क हुनुहोस् मेलम्चीको पानी उपत्यका छिरिसकेको छ, केही दिनमै घरघरमा आउँछ ।’कार्यक्रममा उनले आफ्नो निर्वाचन क्षेत्र नमुना क्षेत्र भएको बताउदै अझै थप योजना सहितको काम गर्न बाँकी रहेको बताए ।