एमाले फुटतर्फ : अनुशासन उ’ल्लंघनमा क’ठोर का’रबाहीको मुडमा ओली

काठमाडौं- एमालेका वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपाललगायतका नेताहरूले पार्टी अध्यक्ष तथा प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीलाई बिहीबार बु’झाएको ज’वाफीपत्रले स’मस्या स’माधान गर्नुभन्दा झनै ब’ल्झाउने स्थिति देखिएको छ ।

एमालेको केही दिनअघि सम्पन्न केन्द्रीय कमिटीको बैठकले नेताहरू माधवकुमार नेपाल, भीम रावल, घनश्याम भुसाल र सुरेन्द्र पाण्डेले पार्टी अनुशासन विपरीत काम गरको भन्दै उनीहरूलाई तीनदिने स्पष्टीकरण सोध्ने निर्णय गरेको थियो । सोहीबमोजिम पार्टीले सोधेको स्पष्टीकरणको जवाफ दिनुको साटो वरिष्ठ नेता नेपाललगायतका नेताहरूले उल्टै प्रधानमन्त्री तथा पार्टी अध्यक्ष ओलीलाई गम्भीर आरोप लगाउँदै पत्र लेखेपछि पार्टी फु’टको संघारमा पुगेको हो ।

स्पष्टीकरणको जवाफपछि पार्टी एक हुन सक्ने आशामा रहेका आमकार्यकर्ता नेपाललगायतका नेताहरूको जवाफपछि अ’सन्तुष्ट र नि’राश बनेका छन् । योसँगै अब ओली–नेपालको सम्बन्ध टु’ट्ने अवस्थामा पुगेको छ । नेपालको जवाफी पत्र पछि उनीमाथि थप का’रबाही हुने प्रधानमन्त्री निकट स्रोतले बताएको छ ।

‘नेपालहरूले पार्टीबाट अलग हुने म’नसायका साथ अध्यक्षलाई अ’राजनीतिक आ’रोप लगाउँदै पत्र लेखेका छन्, त्यसैले उनीहरूमाथि अनुशासन उ’ल्लंघनमा क’ठोर कार’बाही हुनेछ,’ अध्यक्ष ओलीनि’कट एक नेताले राजधानीसँग भने ।एमालेका वरिष्ठ नेता नेपालको आफ्नै अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीसँग सम्बन्ध टु’ट्ने अवस्थामा पुगेको भए पनि माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पमकल दाहाल ‘प्रचण्ड’सँगको सम्बन्ध भने अझै गा’ढा देखिएको छ ।

नेता नेपाल र माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष ‘प्रचण्ड’बीच बिहीबार छलफल भएको छ । दुई नेताको छलफलमा २३ फागुनमा सर्वोच्च अदालतको फै’सलापछि एमाले र माओवादी केन्द्र छु’टिएकोमा पुनरावलोकनमा जाने सहमति भएको छ ।आजको राजधानी दैनिकमा समाचार छ ।