२५ वर्षीया महिलाले एकै पटक ज’न्माइन् ९ बच्चा

काठमाडौं– अफ्रिकी मुलुक मालीको स्वास्थ्य मन्त्रालयले आफ्नो देशकी एक जना २५ वर्षीया महिलाले एकै पटकमा नौ जना बच्चालाई जन्म दिएको बताएको छ।

मंगलबार एक विज्ञप्ति जारी गर्दै मालीकी स्वास्थ्य तथा सामाजिक विकास मन्त्री डाक्टर फा’न्ता सिबेले मोरोक्कोको एक अस्पतालमा हालिमा सिसे नामकी महिलाले पाँच छोरी र चार छोरालाई एकैसाथ जन्म दिएको उल्लेख गरेकी छन्। सिसेको मंगलबार अ’प्रे’श’न गरिएको थियो। यसअघि गरिएको अ’ल्ट्रा’साउन्डमा उनको पेटभित्र सात वटा बच्चा रहेको देखिएको थियो।

उनको पेटमा त्यति धेरै बच्चा रहेको कुराले मालीका नेताहरूको ध्यान ता’नेको थियो। डाक्टरहरूले उनलाई विशेष विशेषज्ञता चाहिने बताएपछि मालीका अन्तरिम राष्ट्रपतिले सरकारले खर्च व्य’होर्ने गरी उनलाई मोरोक्को पठाएका थिए। मालीको स्वास्थ्य मन्त्रालयका अनुसार अहिलेसम्म सबै न’वजात शि’शु र आमाको स्वास्थ्य अवस्था राम्रो छ।

तर उनीहरू केही सातापछि मात्रै घर फर्किन सक्नेछन्। मोरोक्कोको स्वास्थ्य मन्त्रालयका प्रवक्ताले भने आफ्नो देशको अस्पतालमा एकै आमाले त्यति धेरै बच्चा ज’न्माएको आफूलाई जानकारी नभएको बताएका छन्। डाक्टरहरूले एकै पटक नौ बच्चा ज’न्मिनु दु’र्लभ घटना भएको भन्दै आमा र सबै बच्चाहरूलाई ब’चाउनु चु’नौतीपू’र्ण हुने बताएका छन्।